Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie

Mówimy co chcemy
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Posiadanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i osiągały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe frazy wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak się dzieję i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy duży deweloper mieszkań. Każda z tych firm ma stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest promowanie swojej strony internetowej. Metod promocji jest kilka. Niemniej jednak najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Polega ona na wybraniu odpowiedniego hasła: tanie strony internetowe lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa ma być wysoko w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do odpowiedniej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej kilka. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te powinny zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można budować wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób promocji strony internetowej to różnego rodzaju serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do promocji odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość