Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Mówimy co chcemy
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od dłuższego czasu myślę o budowie własnego serwisu WWW. Chcę aby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś interesującej niszy, żeby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to serwis, który posiada wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?
Wspólne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się też dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez menadżerów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to doskonały wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu aspektów. Trafione pomysły i ich wdrożenie, oszacowanie konkretnego budżetu, umiejętne znalezienie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w miejscu pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż piknik firmowy może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć choćby na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy firmowej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na znakomitym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego właściwie jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu prościej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie posiadują najmniejszej ochoty, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane https://straz-wschowa.pl/2022/09/28/nie-wiesz-co-kupic-zobacz-kupon-upominkowy-dla-fizjoterapeuty-najodpowiedniejszy-upominek-dla-specjalisty/ - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i pragniesz zrobić duplikat działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o portalu internetowym to po na początku powinieneś zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij maile do kilku firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu WWW. Następnie dowiedz się się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie generował większych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na świeżo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości